Menu

Nasza szkoła w programie GDYNIA NA FALI!

7 lutego 2019 - Aktualności, Ogłoszenia, Sport, Wydarzenia szkolne
Nasza szkoła w programie GDYNIA NA FALI!

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

W dniu 30 kwietnia 2019 uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wezmą udział w spotkaniu w gdyńskiej marinie. Spotkanie odbędzie się w ramach programu Gdynia na fali.

W planie spotkania między innymi: omówienie głównych miejsc w marinie (bosmanat, falochrony, żuraw, kluby żeglarskie, pomniki), przypomnienie zasad bezpiecznego przebywania nad wodą, przedstawienie ważnych postaci żeglarstwa. Uczniowie odwiedzą też jacht klub, gdzie poznają łódkę szkoleniową Optimist oraz jacht morski, będą uczestniczyć w prezentacji elementów ratownictwa, zapoznają się z ważniejszymi wydarzeniami w marinie.