Menu

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – PATRONA IRLANDII W NASZEJ SZKOLE.

21 marca 2019 - Aktualności, Języki obce / koła językowe, Wydarzenia szkolne
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – PATRONA IRLANDII W NASZEJ SZKOLE.

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, którego praca doprowadziła do ewangelizacji północnej, środkowej i zachodniej części wyspy.

Być może wiecie, że Święty Patryk założył wiele kościołów, choć sam prowadził bardzo surowe życie zakonne. Jeszcze za życia zasłynął wieloma cudami, które przyczyniły się do nawrócenia Irlandczyków. Według legend przywracał wzrok ślepcom, ożywiał zmarłych i uwolnił Irlandię od plagi węży. Pod koniec życia dokonał chrztu kraju. Zmarł prawdopodobnie w 461 r.


Dla upamiętnienia tych dokonań uczniowie ubrali się na zielono dekorując swoje ubranie zieloną koniczynką wykorzystaną przez Świętego Patryka do wyjaśnienia pierwszym chrześcijańskim Irlandczykom dogmatu Trójcy Świętej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.