Menu

NASZA SZKOŁA W PROGRAMIE GDYNIA NA FALI

13 maja 2019 - Aktualności, Wydarzenia szkolne
NASZA SZKOŁA W PROGRAMIE GDYNIA NA FALI

W dniu 30 kwietnia 2019 uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w spotkaniu w gdyńskiej marinie. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Gdynia na fali”.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

W ramach spotkania odbyło się między innymi: omówienie głównych miejsc w marinie (bosmanat, falochrony, żuraw, kluby żeglarskie, pomniki), przypomnienie zasad bezpiecznego przebywania nad wodą, przedstawienie ważnych postaci żeglarstwa.

Uczniowie odwiedzili też jacht klub, gdzie poznali łódkę szkoleniową Optimist oraz jacht morski, uczestniczyli w prezentacji ubrania ratunkowego TPS i elementów ratownictwa, zapoznali się z ważniejszymi wydarzeniami w marinie.